JAK UDĚLAT VIR

Tipy, triky, návody a novinky ze světa IT


 

Jak upravit audio

Jak upravit audio

Chcete si sestříhat hudební skladbu nebo zvukový záznam rozhovoru, vytvořit vyzvánění, upravit hlasitost či si jinak pohrát se zvukem? Pak sáhněte po těch nejlepších programech. Práce se zvukem může být velice náročná a profesionálové využijí software s licencí v ceně několika desítek tisíc korun a pořádně tlustým manuálem. Pokud ale chcete hudbu a zvukové záznamy upravovat jen pro soukromé využití, bylo by využití takovýchto programů jen braním pomyslného děla na vrabce. Vhodnější je tak použít specializované a pro širokou uživatelskou obec stravitelné nástroje.


 

GetThumbNail (6).jpg

Adobe Audition CC

Pokročilý a placený. Tak by se dal krátce charakterizovat a vůči ostatním nabízeným programům vymezit Adobe Audition CC. Je určený k editaci audia, jeho záznamu, střihu, očištění od šumu a vkládání velkého množství efektů (více než 50). Naleznete zde také zautomatizování parametrů pro nahrávání (hlasitost, ztišení) a kontroly hardwaru, dále pak možnost převádět zvuk do prostorové 5.1 podoby a mnoho dalšího.

GetThumbNail (1).jpg

Audacity

Jednoznačně nejznámějším je program Audacity. Nelze se tomu divit, protože Audacity je dlouhodobě populární audio editor, jehož šíření pomáhá bezplatná licence a uživatelská přívětivost. Umožňuje zvuky nahrávat, přehrávat, editovat, importovat a exportovat WAV, AIFF, MP3 formáty a další.

GetThumbNail (2).jpg

Goldwave

GoldWave je komplexní digitální audio editor, který je v lecčems značně podobný Audacity. Oproti němu ale disponuje jistou nevýhodou – za jeho užívání se musí platit. Cena licence ale není nikterak kriminální a spokojený domácí uživatel zvládne oněch 60 dolarů v případě spokojenosti našetřit. Program je možné zakoupit také v jednoroční levnější licenci.

GetThumbNail (8).jpg

Nero WaveEditor

Nero WaveEditor je jednoduchý (i když ne tak malý) a rychlý program, který cílí na uživatelskou přívětivost. Nero WaveEditor je sice součástí rozsáhlejší multimediálních balíků od Nero, ale je možné jej stáhnout a vyzkoušet zcela samostatně a zdarma. S jeho pomocí můžete nahrávat audio, aplikovat na něj filtry, dodávat nejrůznější efekty a další věci.

GetThumbNail (4).jpg

mp3DirectCut

Tento program je základním a minimalistickým editorem souborů ve formátu mp3. Snadné ovládání je pro českého uživatele ještě ulehčeno lokalizací do naší mateřštiny a šíření aplikace usnadňuje její bezplatná licence. Jak již název napovídá, mp3DirectCut se primárně hodí ke střihu audia. Lze odebírat části zvukového souboru na začátku, na konci i je vyjímat zprostřed.

Name
Email
Comment
Or visit this link or this one