JAK UDĚLAT VIR

Tipy, triky, návody a novinky ze světa IT


 

Jak upravit video

Jak upravit video


Videa z dovolené, rodinné snímky dětí či rodičů nebo třeba amatérské filmy. To bývají nejčastější projekty domácího střihače. Tomu by měla odpovídat i cena a náročnost pořízeného softwaru. Ať už jste amatérský filmař, či si jen chcete sestříhat video z dovolené, můžete k úpravě svého díla využít počítač. Střih videa na počítači se stal s nástupem digitálních videokamer pro většinu filmařů naprosto běžnou záležitostí. Rovněž cena potřebného hardwaru je na snesitelné úrovni. Výrazné rozdíly ale panují v použitém softwaru, či jak se říká - střihacím programu. Existuje pestrá škála začínající malými, jednoduchými aplikacemi, které jsou zdarma, a končící náročnými, složitými a profesionálními programy, jejichž pořízení přijde uživatele na pěkné peníze.

Protože každý má jiné nároky, znalosti i finanční prostředky, představy o tom nejlepším programu pro úpravu videa se mezi jednotlivými uživateli liší. Kvůli tomu, že sem tam chcete sestříhat a zpracovat digitální video, nebudete sahat po profesionálních programech. Místo toho zvolíte raději lacinější nástroj.

 

 

 

main_25.jpg
Sony Vegas Pro

Jako největší konkurent se ukázal program Vegas od Sony Media Software. Jedná se o profesionální nástroj pro úpravu videa, který podporuje velké množství zařízení, efektů, nástrojů i výstupů. Zvládá samozřejmě HD video, prostorový zvuk i vypalování na Blu-ray disky. Neomezuje uživatele počtem video a audio stop, nabízí na 190 upravitelných digitálních efektů, užitečný titulkovač, barevné korekce a mnoho dalšího.
adobe_premiere_pro_cs55_872395_g2.jpg
Adobe Premiere Pro

Pro ty, kterým přijdou ostatní programy příliš amatérské a funkčně nedostatečné, je tu software, který vymáčkne z vašeho počítače i 64-bitového operačního systému maximum. Obsahuje obrovské množství nástrojů, filtrů i efektů. Dále disponuje širokou podporou záznamových i komunikačních zařízení, zvládá práci s videem ve vysokém rozlišení (výstup na Blu-ray disk), doplňování počítačových animací do videa (včetně umělého pozadí) a nabízí pokročilou práci s ozvučením a mnoho a mnoho dalšího.


 
pinnacle-studio-16-plus-93986_3.jpg
Pinnacle Studio

Zažitá klasika mezi filmovými amatéry i tvůrci rodinných snímků. Pinnacle Studio je videoeditor pro kompletní práci s domácími nahrávkami. V několika krocích lze projít od stažení videa do počítače ze záznamového zařízení, přes střih a editaci až po vypálení na DVD či Blu-ray (podporuje tedy HD). Jednoduchou a přehlednou formou se zde dají vytvořit titulky, ve schématu snímek sestříhat, doplnit o přechodové efekty, animace i filtry.


 
logo_wmm.png
Movie Maker 2012

Movie Maker je tradiční jednoduchá střižna pro domácí uživatele, kterou vyrábí sám Microsoft a nabízí ji zcela zdarma v rámci balíku Microsoft Essentials. Tento nástroj je cílen na jednoduché a základní úpravy videa, přičemž na složité a náročné projekty se nehodí. Pro úpravu videí z telefonu, domácí kamery, jednoduchý střih, vložení základních efektů a dalších věcí je ale plně dostačující.

 
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one