JAK UDĚLAT VIR

Tipy, triky, návody a novinky ze světa IT


 

Jak vytvořit audio

Jak vytvořit audio


Když si chcete udělat vlastní písničku, znělku, mix či doprovodnou hudbu, ale profesionální nástroje jsou na vás moc složité a drahé, jaký program je na to nejlepší? Důvodů, proč si vyrobit vlastní hudbu či mix, může být dlouhá řada. Pokud nejste skutečně profesionální hudebník, skladatel či DJ, pak je tvorba hudby na počítači pro vás spíše koníčkem, zábavou nebo jen částečným pracovním úkonem. Kvůli tomu může být neefektivní utrácet spoustu peněz za profesionální software. Navíc takové produkty bývají velice náročné na ovládání a znalosti i schopnosti uživatele. Vybrali jsme pro Vás nejpoužívanější programy, které si můžete zdarma stáhnout. 
744227384.gif

FL Studio

Pod zkratkou FL se skrývá Fruity Loops, což už naznačuje určení programu. Pracujete tedy s hotovými audio smyčkami, zvuky, efekty, akordy a jednotlivými tóny. Aplikace je typická líbivým uživatelským rozhraním (přestože místy složitým) a rozsáhlými funkcemi, které uspokojí i náročnější skladatele.Kromě skládání hudby, její úpravy a konečného masteringu lze program využít také na prezentaci hudby v reálném čase, mixování a další. Aplikaci ocení zejména ti, kteří se zaměřují na elektronickou a taneční muziku.

749556414.jpg

Renoise

Renois je kompletní audio studio pro nahrávání, skládání, editování a renderování vysoce kvalitního audia. Je určen náročnějším uživatelům, kteří by ale již měli mít nějaké znalosti a schopnosti tento program ovládat. Je dostupný jak pro Windows, tak pro Linux a Mac OS X. Navzdory své náročnosti a schopnostem blížících se poloprofesionálním produktům, je cena licence programu na dosažitelné úrovni 58 eur. K dispozici máte i propracované výukové manuály.

GetThumbNail (1).jpg

Ableton

Propracovaný software pro skládání, mixování a editaci hudby. Obsahuje dlouhou řadu zvuků a efektů, stejně jako samotných hudebních nástrojů, takže si můžete vybrat a upravovat určité zvukové bloky a pak je skládat k sobě. Uživatelské prostředí a ovládání už není tak přívětivé, jako u MAGIXu, ale nabízí větší možnosti editace. Ableton je už výrazně pokročilejší produkt, což se odráží na jeho ceně, která je v porovnání s výše uvedeným Music Makerem v základní verzi osminásobná.

GetThumbNail.jpg

MAGIX Music Maker

Velice populární a často doporučovaný program pro tvorbu hudby, který zvládne po chvilce cviku obsluhovat i méně zkušený uživatel. Funguje na bázi skládání jednotlivých hudebních či zvukových bloků za sebou, jejich upravování a následné kompilace do hudebního souboru. Nabízí také nahrávání vlastních smyček z hudebních nástrojů či zpěvu z mikrofonu. Obsahuje rovněž množství efektů a způsobů editace, přičemž jejich počet závisí na pokročilosti zakoupené licence a pohybuje se na úrovni několika tisíc zvuků. Všechny licence jsou ale placené, přestože ta nejnižší je na snesitelné úrovni 60 dolarů. Program doporučujeme zejména pro začátečníky.

Name
Email
Comment
Or visit this link or this one