JAK UDĚLAT VIR

Tipy, triky, návody a novinky ze světa IT


 

Jak vytvořit hru

Jak vytvořit hru

Počítačová hra je hra provozovaná na nějakém počítači, dnes obvykle na PC či Macintosh. Video hra je hra provozovaná na herní konzoli. Jedná se o druh softwaru vydávaného na nějakém nosiči (DVD, CD, disketa,…), který se vkládá do PC přes mechaniku k tomu určenou (CD – CD-ROM mechanika), nebo je distribuována přes internet. Počítačová hra slouží k zábavě, uvolnění a relaxaci. Moderní počítačové hry mívají vysoké hardwarové požadavky. Vyžadují pro komfortní provoz zejména ovládací zařízení, zvukovou kartu, grafický akcelerátor a jiné hardwarové komponenty. Ty nejsou nutně nezbytné k jejímu základnímu provozu. Vývoj počítačové hry bývá velmi zdlouhavý a nezřídka se stává, že trvá i několik let. Hry většinou svými moderními technologiemi a herním enginem předvádí možnosti současného hardwarového pokroku. Při hraní se doporučuje dodržovat zásady ergonomie, správné držení těla a dělání pauz mezi hraním.


 

gm.png

Game Maker - Jednoduchý nástroj pro tvorbu her


Tento program je určen pro vytváření různých her v 2D prostředí, jako jsou například plošinovky, bludiště, střílečky... Ovládání je jednoduché. Jestliže chcete vytvářet pouze jednoduché hry, bohatě vám postačí, když budete dělat pouze s předdefinovanými událostmi. Je ale možnost využít zvláštní programovací jazyk GML(Game Maker Language). K celému produktu, včetně tohoto jazyka je přehledná nápověda. Změn v této verzi sice ubylo, o to však jsou výraznější. Program nyní umožňuje tvorbu 3D her. K tomu už se ale musí použít GML. Taktéž umožňuje vytvořit 3D zvuk.
Bez názvu.png

Torque 3D - Vysoce kvalitní 3D engine

Torque 3D je velmi populární engine, o kterém se u nás sice moc nemluví, ale pravidelně vyhrává ceny jako jeden z nejlepších softwarů pro tvorbu 3D her. Jedná se o skriptovací engine, ve kterém lze vytvořit vysoce kvalitní FPS, MMO, RTS hry, závodní hry a mnoho dalších her. Ještě lepší zprávou je, že je k enginu k dispozici velké množství návodů.

maker3d_4-300x203.jpg

Marker3D - Unikátní engine pro tvorbu 3D RPG her zcela bez programování


Maker3D je multiplatformní nástroj pro tvorbu her s dokonalou 3D grafikou, bez jakýchkoliv zkušeností s programováním. Můžete si ze vytvořit velmi jednoduše vlastní 3D RPG hru, kterou můžete volně vydávat, sdílet a vydělávat na ní. Nejsou vyžadovány žádné kompilátory ani externí nástroje.
unity2.jpg

Unity - Profesionální engine pro tvorbu her na všech platformách

Unity je engine, se kterým lze vytvořit již skutečně profesionální a složité hry, které obsahují interaktivní 3D prostředí a propracovanou fyziku. Kombinace kódu, grafiky a zvuku unožní vytvořit hry, které lze publikovat na všechny platformy, tedy na Web, iOS, Android, Wii, PS3 a Xbox 360. Jedná se o profesionální nástroj, který si můžou vyzkoušet nejen pokročilí vývojáři, ale i začátečníci.

ANB43cebb_3_e3_2012_dambusters_bow_attack.png

Unreal Engine - Světově nejlépe hodnocený engine na tvorbu her

Unreal Engine je engine na tvorbu her, který je momentálně klasifikovaný jako nejlepší, ještě aby ne, běží na něm velké množství současných her. Jedná se o nástroj, který umožní dobrým vývojářům vytvořit dokonalé hry, ještě lepší zprávou je, že je zcela zdarma, pro nekomerční použití ho můžete volně používat a ve chvíli, kdy ho chcete použít pro komerční potřeby, tak to stojí pouze 99 dolarů.

prev2.png

Gemtree Petr - Jednoduchý český nástroj pro vytváření her

Gemtree Petr je český nástroj pro tvorbu her a aplikací, který ocení úplní začátečníci v oblasti vývoje i pokročilí vývojáři. S jeho pomocí je možné vytvářet hry a aplikace bez bližších zkušeností s programováním. Vytvořené aplikace jsou určené pro systém Windows. Nabízí se zde velmi jednoduché prostředí, ve kterém mohou pomocí klikání myši vytvořit aplikaci i mladí studenti.

Name
Email
Comment
Or visit this link or this one