JAK UDĚLAT VIR

Tipy, triky, návody a novinky ze světa IT


 

Marker3D - Unikátní engine pro tvorbu 3D RPG her zcela bez programování

maker3d_4-300x203.jpg

Marker3D - Unikátní engine pro tvorbu 3D RPG her zcela bez programování


Maker3D je multiplatformní nástroj pro tvorbu her s dokonalou 3D grafikou, bez jakýchkoliv zkušeností s programováním. Můžete si ze vytvořit velmi jednoduše vlastní 3D RPG hru, kterou můžete volně vydávat, sdílet a vydělávat na ní. Nejsou vyžadovány žádné kompilátory ani externí nástroje.
Marker3D je jeden z nástrojů, který ocení především uživatelé, kteří chtějí vytvořit velmi kvalití 3D RPG hru a neumějí programovat. V tomto prostředí je možné vytvořit kompletní hru a to dokonce bez nutnosti dodání jakékoliv externí grafiky. Ve hře máte předpřipravený engine, který se pouze upraví, pomocí jednoduchých editorů. Při budování staveb, postav či terénu máte k dispozici obrovské množství objektů, takže hra může být opravdu rozmanitá. Jednoduše se zde vkládají i postavy, kterým se určí jakým způsobem budou bojovat, mohou používat chladné zbraně, magii a mnoho dalšího. Níže se můžete podívat na video ukazující, jak lehce lze hru vytvářet.
maker3dskin-300x203.jpg
Maker3D je výkonný nástroj pro tvorbu 3D RPG her

Tento software je navržen tak, aby to byl uživatelsky přívětivý. Maker3D nabízí snadný skriptovací systém založený na jednoduchém programovacího jazyka BASIC, který se programuje sám na základě toho co do hry přidáváte, každé vaše kliknutí je automaticky převedeno na kód, hry se tedy kódují automaticky, uživatel je programovat nemusí.
S čipovou sadou, setem textur a mapovým editorem si jednoduše vytvoříte herní svět. Nemáte žádné zkušenosti s programováním? V pořádku. Pro tvorbu s Maker3D nepotřebujete žádné zkušenosti s programováním a přesto můžete vytvářet krásné hry. Maker3D se dodává s plně vestavěným obsahem, který můžete použít ve vaší hře, včetně textur, čipových sad, monster, avatarů a postav. Vše, co potřebujete aby jste vytvořili kvalitní hru. 
Editace úrovní klikni-a-vyber
Stačí vybrat model ze seznamu vlevo kliknutím myši a poté kliknout na mapu. Tvorba měst, domů i jeskyní je strašně jednoduchá. Když vyberete pero, tak můžete například i vybarvovat zem, výběrem textur zase můžete změnit pozemní dlaždice atd. Stejně tak jako starý 2D RPG software, tak i Maker3D nabízí snadný editační systém pro vytvoření map během několika minut. Pokud budete chtít připojit vlastní grafiku, tak není problém, můžete bez problému přidat svůj vlastní obsah. Maker3D nabízí podporu pro nejpopulárnější modelové i texturové formáty včetně 3DS, OBJ, C, JPG, BMP a TGA.
screenshot_1024x694_0-300x203.jpg
maker3d_3-300x225.jpg
Tvorba charakteru postavy přes přehledného průvodce

Vyberte vlasy, módu, vyberte spodní prádlo, ponožky, zvolte boty, rukavice, atd. .. v Maker3D stačí jednoduše párkrát kliknout a vytvořit zde své hrdiny, NPC a nepřátele. Je to jednoduché, textury se přidávají jednoduše a pohyb nebo vlastnosti postav není třeba nijak upravovat, prostě fungují. Všechny úpravy jsou v reálném čase, takže vše okamžitě vidíte, při editace můžete otáčet modely s myší a zkontrolovat je z několika směrů.
Ukládání a načítání

Vytvořené hry podporují načítání a ukládání, díky tomu je možné obnovit své postavy, předměty a další. U každého uloženého slotu je dokonce k dispozici i screenshot.


WYSIWYG

To, co vidíte je to, co dostanete. Neboli jednoduše vysvětleno vidíte ihned vše co děláte, každou změnu, kterou jste vytvořili si můžete okamžitě prohlédnout. Maker3D obsahuje možnost ladění: uživatel může sledovat své proměnné, počet snímků za sekundu a rychlosti.

Spustitelný soubor

Pokud je vaše hra hotová a už na ní nechcete nic měnit, tak ji lze jednoduše exportovat do spustitelného souboru. Hru pak můžete nabízet na svých stránkách, prodávat ji nebo ji třeba sdílet s přáteli. Ve hře nenajdete žádné informace o enginu, takže si ostatní uživatelé klidně mohou myslet, že jste hru naprogramovali od samotného základu. Obrovskou výhodou je, že hru není třeba nijak instalovat, vytvořený soubor lze jednoduše spustit, takže si nemusíte dělat hlavu s nějakými runtime balíčky ani podobnými složitostmi.

Moderní 3D HQ/HD grafika

Maker3D dostal moderní 3D grafiku, osvětlení i stínování je v reálném čase. Částice, anti-aliasing, rozostření, záře, gama … vše, co potřebujete. S Maker3D je možné vytvářet pouze 3D RPG hry, jiné podporovány nejsou. Jedná se o jeden z mála softwarů nabízející tvorbu 3D hry s jednoduchostí tvorby 2D hry.
 

Já osobně doufám, že vás tento engine oslovil, jelikož si zde může vytvořit kvalitní RPG hru úplně každý. Samotný Maker3D si můžete stáhnout níže, respektive jeho demo. Rozdílnost mezi demem a plnou verzí je ta, že z demoverze neuložíte hotovou hru jako spustitelný soubor, tedy nezávislou hru. Naštěstí je tu dobrá zpráva, plná verze tohoto enginu stojí pouze 9 euro, takže pokud to myslíte s tvorbou vážně, tak navštivte domovské stránky aplikace a zaplaťte tuto směšnou částku aby jste mohli sami vytvářet kvalitní 3D RPG hry. Program si stáhněte zde, nebo navštivte domovskou stránku.

 

 

  

07.02.2014 16:16:18
newexer
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one