JAK UDĚLAT VIR

Tipy, triky, návody a novinky ze světa IT


 

Tipy a Triky

Tipy a triky 

Neviditelná složka

1. Na složku, či soubor kliknete pravým tlačítkem myši

2. Klikneme na vlastnosti, potom podrobnosti, dále změnit ikonu, a pak už jen stačí vybrat neviditelnou ikonu 

Bez názvud.png

Složka beze jména

1. Na složku, či soubor klikneme pravým tlačítkem myši

2. Klikneme na přejmenovat, podržíme klávesu ALT a napíšeme 0160 

Bez názvulll.png

 Vymazání fontů

Najeďte si do složky C:\WINDOWS\fonts a smažte v ní všechny písma. Tím pádem nebude moci uživatel nic psát, protože nebude mít v PC žádné písmo.

    .

font.PNG

Vymazání kurzorů

Najeďte si do slžky C:\WINDOWS\cursors a zde smažte všechny kursory. Tím nebude mít uživatel v PC žádné ukazatele.

fds.PNG

Jak eliminovat Metro a spouštět Windows 8.1 rovnou na plochu 

Chcete-li startovat přímo na desktop s vynecháním Metra a vracet se na desktop při zavření všech aplikací, klikněte pravým tlačítkem na Hlavní panel a zvolte Vlastnosti. Poté přejděte na záložku Navigace a v sekci Úvodní obrazovka zaškrtněte první položku. 

GetThumbNail§ů.jpeg

Jak stáhnout Windows 8 zdarma

Stáhnout WIndows 8

Pamatujte na to, že po uplynutí 90denní zkušební lhůty je zapotřebí systém Windows 8 Enterprise v této speciální verzi kompletně nahradit novou instalací dalšího systému. Není tak možné provést upgrade na kompletní, plně funkční vydání. Doporučujeme proto instalaci v rámci virtuálního počítače, v případě použití z pozice primárního systému pak zálohujte všechna důležitá data na aktuálním oddílu. 

ti_file_15709659_339_200_100.jpg

Jak přidat uživatele ve Windows 8

 1. Stiskněte klávesovou zkratku Win + Q, čímž se zobrazí okno pro hledání a úpravu nastavení.
 2. Do pole pro hledání napište text users.
 3. Levým tlačítkem myši klepněte na odkaz Settings, čímž se zobrazí přehled nastavení, která se týkají uživatelských účtů.
 4. V levé části okna následujte možnost Users.
 5. Klepnutím na odkaz Add user zahajte přidání nového uživatelského účtu. Poté do textového pole User name vložte název účtu.
 6. Nastavte heslo pomocí polí Password a Retype password, navíc vyberte nápovědu pro připomenutí hesla pomocí pole Password hint - tato nápověda je ve Windows 8 povinná!
 7. Stiskněte tlačítko Finish.

Jak ve Windows 8 zprovoznit starší program  

 1. Klepněte na program nebo jeho zástupce pravým tlačítkem myši.
 2. Z místní nabídky vyberte příkaz Properties.
 3. V nově otevřeném dialogu zvolte záložku Compatibility a aktivujte možnost Run this program in compatibility mode for.
 4. Z přilehlé roletové nabídky zvolte dřívější verzi systému Windows
 5. Uložte změny stisknutím tlačítka OK.
ti_file_815471971_5000_260_100.jpg

Klávesové zkratky ve Windows 8

Nemusíte se bát, že by původní plocha úplně zmizela, můžete ji z Metra zobrazit buď klepnutím na odkaz Desktop, nebo rychleji klávesovou zkratkou Win + D, podobně fungují i původní klávesové zkratky pro přepínání jednotlivých aplikací, tedy například Alt + Tab. Průzkumníka Windows i nadále otevřete prostřednictvím klávesové zkratky Win + E, dialog pro spuštění libovolného příkazu zkratkou Win + R apod. - pokud budete právě v rozhraní Metro, automaticky se zobrazí plocha v Aeru.

Pokud stisknete klávesovou zkratku Win + Z, zobrazí se seznam všech programů namísto původních dlaždic, podobně klávesová zkratka Win + Q zajistí zobrazení programů a vyhledávání v nich. Potřebujete-li rychle vyhledávat v nastavení, využijte klávesovou zkratku Win + W, pomocí Win + Mezerník můžete přepínat mezi jazyky ve specializovaném grafickém dialogu. Konečně prostřednictvím Win + C lze zobrazit rychlé nabídky pro hledání, sdílení apod. (takzvaný Charm panel), resp. zkratkou Win + I zpřístupnit rychlé odkazy pro úpravu nastavení.

Name
Email
Comment
Or visit this link or this one